The first row is for desktop, and second row is for Tab and Mobile.
You can right click on this text and use Navigator for easy editing. This text message is hidden on all screens using Advanced/responsive tab on left.

 

 

 

در سالهای اخیر توجه مردم به حفظ سلامتی سبب افزایش استفاده از غذاهای سالم و فراسودمند شده است. در این میان، رسیدگی به بهبود کیفیت و ایجاد تنوع در نان به عنوان یکی از اساسی ترین کالاهای مصرفی مردم، از اهمیت زیادی برخوردار است. نان های تهیه شده با آرد کامل گندم یا دیگر غلات به همراه دانه های خوراکی نظیر کنجد، تخم آفتابگردان، کتان و غلاتی همچون پرک جو و گندم که به نان‌های چندغله مشهور می باشند، به عنوان یکی از منابع تأمین فیبرهای غذایی در نظر گرفته می شوند. مصرف این نوع نان ها در وعده های غذایی می تواند علاوه بر تأمین انرژی و مواد مغذی، در بهبود هضم سایر مواد غذایی مصرف شده و تنظیم قند و کلسترول خون نیز دخالت داشته باشد .

پرک گندم حاوی فیبر رژیمی، ویتامین های گروه B، مواد معدنی و ترکیبات زیست فعال می باشد. با توجه به خواص مفید پرک گندم، این ماده می تواند به صورت تاپینگ در محصولات بیکری یا در فرمولاسیون خمیر نان استفاده شود تا علاوه بر ایجاد تنوع در تولید نان، ارزش تغذیه ای آن را نیز افزایش دهد.